יום שבת, 8 במאי 2010

עופר אלשיך - אודות

עופר אלשיך

התמחותו של עופר אלשיך הינה התחום המימון והפיננסים, עופר אלשיך השלים לימודיו האקדמאים באוניברסיטת בר אילן, בתחום מנהל עסקים ובהתמחות במימון. במהלך השנים צבר אלשיך ניסיון רב בתחום הפיתוח העסקי והפיננסים, בתחום המוסדי והפרטי.

ניסיונו המקצועי של עופר אלשיך – למעלה מ- 15 שנה אלשיך עוסק בתחום הפיננסי והפיתוח העסקי. אלשיך עוסק כסמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי בקבוצת סלע, כאשר במסגרת תפקידו אמון אלשיך על מספר תחומים פיננסים.

כיום עופר אלשיך עוסק כסמנכ"ל כספים בחברת סלע גרופ אשר מחזיקה שתי חברות בת במסגרת הקבוצה. בעלי התפקידים העיקריים בחברת סלע גרופ הם דודו בסה, יוסף קארו וסמנכ"ל הכספים עופר אלשיך. עיקר הפעילות של סלע גרופ הממוקמת בבני ברק היא הדרכה ולימוד בתחומים שונים ומתן שירותי מיקור חוץ.

תחומי פעילותו ועיסוקו של עופר אלשיך כוללים בין היתר את העניינים הבאים:

גיוס הון – במסגרת תפקידו אחראי עופר אלשיך על גיוס הון לקבוצה עצמה ולחברות הבת שלה, הכולל הנפקות בבורסה.

רכישה ומכירת חברות – אלשיך במהלך תפקידו ביצע מספר רכישות ומכירות כגון מכירת חברת סלע תקשורת לחברת טלדור, מכירת חברת מלכית לקבוצת חבר ועוד.

עופר אלשיך עסק גם בפיתוח וקידום פעילויות נוספות כגון הכשרת חרדים וקליטתם לעבודה בחברת סלע ע"י שיתוף פעולה עם פרויקט הג'וינט .

חברה נוספת בה היה שותף עופר אלשיך בקשר לפעילותה והתכנון הפיננסי היא חברת KASAMBA שהוקמה על ידי ינון אקסל ואתור פורר. החברה עסקה בתחום האינטרנט אולם בשל המשבר בתחום האינטרנט שהיה במהלך שנות התשעים גייסו מקימי החברה את טובי המומחים בתחום הפיננסי עופר אלשיך כסמנכ"ל הכספים לצורך גיוס כספים לחברה על מנת לאפשר לה לשרוד את המשבר, כאשר לבסוף התכנון הפיננסי הנכון הוביל לביצוע אקזיט בסכום של 40 מיליון דולר.

כאמור עופר אלשיך משמש כ- CFO בחברת סלע גרופ בע"מ, כאשר הצורך והנחיצות באיוש תפקיד זה נובע מצרכיה של חברת סטארט אפ בגייס הון כלכלי שיאפשר לה לצמוח ולבנות תשתית כלכלית איתנה, כאשר בראשית תפקידו בקבוצת סלע גייס עופר אלשיך כספים והון כלכלי תוך פיתוח וניהול המערך הכלכלי של החברה והנפקתה בבורסה. נתוניה של סלע גרופ מצביעים כי העסקת סמנכ"ל כספים כעופר אלשיך מהווה הוצאה רווחית ומשתלמת בטווח הארוך על מנת לנסות ולהגיע ליציבות כלכלית והפקת רווחים בחברה.

כאשר נשאל עופר אלשיך CFO בחברת סלע גרופ, על הנחיצות באיוש תפקיד סמנכ"ל כספים בחברה השיב אלשיך שחברת סטארט אפ אשר מעוניינת להצליח מוטב לה שתעסיק CFO במשרה חלקית בהתאם ליכולתה, מאשר לא להעסיק CFO בכלל, היות ולדבריו של אלשיך זהו שיקול שחייבים להביא בחשבון בעת בניית התקציב של חברת סטארט אפ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה